Noutăți și evenimente

femeie-cu-crenguta-de-mar-inflorita.jpg

Timpul zboară în grabă, însă la fiecare început de primăvară se opreşte puţin în loc pentru a aduce un omagiu celei mai scumpe fiinţe de pe pământ – Femeia!
Cu ocazia zilei de 8 Martie, în mireasma frumoaselor buchete de ghiocei şi viorele, mă adresez tuturor femeilor (mame, soții, fiice, bunicuțe..) din IPLT „Onisifor Ghibu” cu cele mai alese cuvinte de felicitare, dorindu-Vă să aveți parte de sănătate, împliniri şi tot farmecul vieţii alături de cei dragi. Dvs sunteţi cele care daţi lumii mai multă frumuseţe: cântaţi când ar trebui să plângeţi, deschideţi braţele când cei apropiați au nevoie de o îmbrăţişare, împrăștiați dragoste peste familie, ştergeţi lacrimile copiilor şi-i îmbrăţişaţi la prima reuşită. Cu Dumneavoastră tot ce este greu – devine mai uşor, pentru că viaţa, arta chiar şi energia se declină la feminin.
Toate gândurile senine, respectul şi împlinirile frumoase să vă fie călăuză în tot ceea ce faceţi!

Mai frumoasă decât floarea,
Mai adâncă decât marea
Şi mai bună ca povaţa,
Doar femeia poate fi!
Un 8 Martie fericit!

 

Cu drag și mult respect, Elena Cernei, directorul IPLT „Onisifor Ghibu”