013efbb4-0a14-4582-a8d6-c5f08dd9c771

Educația este cea mai de preț comoară pe care o putem avea.

Școala este locul unde ne formăm ca oameni, unde ne dezvoltăm personalitatea și unde dobândim cunoștințele necesare pentru a reuși în viață. În acest nou an școlar, să ne dedicăm studiului cu pasiune și să valorificăm la maximum fiecare oportunitate de învățare.

Redeschidem porțile cunoașterii și ne pregătim pentru o călătorie fascinantă prin lumea instruirii. Ne propunem, împreună, să facem din școala noastră un spațiu în care fiecare se va simți valorizat. Vom pune accent pe colaborare, pe personalizarea învățării, pe dezvoltarea creativității, pe starea de bine în școală. Vom încuraja elevii să fie curioși și să nu le fie frică să exploreze noi spații ale cunoașterii.

Stimate cadre didactice, vă mulțumim pentru dedicarea și pasiunea cu care vă implicați în munca dumneavoastră zi de zi. Apreciem enorm contribuția la formarea viitorilor oameni!

Dragi părinți, suntem conștienți de importanța parteneriatului școală-familie, bazată pe respect și colaborare. Doar împreună, putem construi o școală în care fiecare elev să se simtă acasă și să-și atingă cele mai înalte obiective!

Scumpi elevi, vă urăm un an nou școlar plin de realizări, bucurii și satisfacții!

Să vă bucurați din plin de această nouă și frumoasă etapă!

Cu respect, Administrația IPLT „Onisifor Ghibu