Noutăți și evenimente

Screenshot (115)

Astăzi, 19.04., 2024 la conferința științifică internațională, în format hibrid, cu genericul ,,Noi tendințe în predarea limbajelor de specialitate în contextul racordării învățământului la cerințele pieței muncii, ediția a VII-a, Cernei Kristina, profesoară de limbă engleză a participat cu scopul de formare profesioanlă și diseminare de bune practici.

Prezentările experților invitați, dnei doctor în filologie engleză, șefa adjunctă DGETS, Daniela Munca-Aftenev, ,, Instrumente de inteligență artificială pentru dezvoltarea gândirii critice”, și bursierului Fulbright 2023-2024 în Moldova, director fondator al Centrului de Jurnalism pentru Pace Globală din Parkville, Missouri, USA, Steven Youngblood, ,, Disinformation and Media Literacy” au avut un impact pozitiv asupra participanților.

Cernei Kristina, a fost inclusă în secțiunea 6, a prezentat articolul ,, Efficient strategies in developing communication skills in a school without borders”, prezentarea Canva o puteți accesa pe link .

 

 

 

 

Download (PDF, Unknown)

 

Download (PDF, Unknown)