Noutăți și evenimente

rotari 3

SALON DE PICTURĂ ,, ARTE MICI” Ediția XV 2024

Salonul de Pictură „ARTE MICI” (eveniment clandestin de formă, pată și culoare) este organizat de Primăria Municipiului Motru, Consiliul Local Motru – Casa de Cultură a municipiului Motru, Uniunea Artiștilor Plastici din România – Filiala Dr. Tr. Severin și Florin Preda-Dochinoiu, în parteneriat cu Muzeul Național „Constantin Brâncuși„, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Gorj, Parohia Motru II, Parohia Motru I, Gallery 13.ro, Asociația Internațională a Polițiștilor Secția Română – Regiunea 1 Gorj, Asociația „Țara Noastră-Casa Noastră”, Filip Art – Bălăneștii Gorjului, SC IRIS CV SRL, S.C. Anbitas Com Prod SRL, Hotel Victoria, SC Leurda Impex SRL, Domeniul Catleya și Pensiunea „LAO”

Felicitări elevelor participante și cadrelor didactice Rotari Tatiana și Mireanu Virginia!