7

Un grup de elevi de la IPLT Onisifor Ghibu, însoțiți de doamnele Zamfir Tatiana, Harea Diana, Dodu Lilia și Iftodii Olesea, a avut onoarea de a participa la Programul “International Week in UCB”, organizat de Universitatea Constantin Brâncuși din Târgu Jiu.

Această săptămână de 14-19 iulie a fost plină de activități educaționale și recreative, oferind oportunități valoroase pentru învățare și dezvoltare personală. Participanții au fost implicați în diverse workshop-uri, inclusiv un atelier de olărit creativ, excursii culturale și explorări în natură.

Împreună cu colegii lor internaționali, elevii au descoperit detalii fascinante despre Constantin Brâncuși, au experimentat provocări de aventură și au creat amintiri de neuitat. Activitățile au consolidat legăturile de prietenie și au oferit o experiență bogată, educațională și inspirațională.

Programul organizat de Universitatea Constantin Brâncuși a fost un succes deosebit și a oferit participanților o oportunitate unică de a învăța, de a explora și de a se conecta într-un mediu internațional dinamic.