ae214d92-ea15-4d4f-893f-67bf72ad8b22

Puterea e în votul tău!

Pentru IPLT „Onisifor Ghibu”, ziua de șapte octombrie a devenit memorabilă.  Liceul s-a transformat într-o adevărată arenă politică, doar că în miniatură. La ora stabilită, candidații înarmați cu zâmbete și cu ferma convingere în programul de guvernare pentru noul an de învățământ, au cucerit inimile alegătorilor.

Elevii și-au dorit ca vocea lor să fie auzită, astfel, organizat au venit să ofere votul pentru cel mai bun dintre cei mai buni. Coridoarele, ca niciodată vibrau de emoții, glasuri, păreri, deoarece se alegea viitorul unei mici comunități care poate schimba lumea.

Atunci când urnele au fost închise și voturile numărate, s-a înscris un nou capitol în istoria Consiliului elevilor din IPLT “Onisifor Ghibu”.

„Toți oamenii se aseamănă prin cuvinte, numai faptele îi deosebesc.”

Moliere