Noutăți și evenimente

postica 2

Transformarea Educației Prin Integrări Transdisciplinare:

Conferința Pedagogică „TRANSFORMĂM EDUCAȚIA PRIN INTEGRĂRI TRANSDISCIPLINARE”

Această conferință a oferit un cadru vital de dezbatere și formare profesională pentru cadrele didactice care sunt dedicate inovării și evoluției în procesul de învățare. Subiectele abordate au fost variate și au fost prezentate de către formatori și experți recunoscuți în domeniu, oferind participanților oportunitatea de a se familiariza cu cele mai recente tendințe și practici în domeniul educației.

Atelierele din cadrul conferinței au acoperit o gamă largă de subiecte, inclusiv schimbarea paradigmei învățării, competențele secolului al XXI-lea, pedagogiile inovative, provocările aduse de era inteligenței artificiale și multe altele.