AMERICA 3
Elevii și elevele clasei a IX-a „B” au avut ocazia inedită de a comunica cu Luca Bujor, elev din Wilton, Connecticut. La eveniment a fost discutat sistemul educațional din Statele Unite, posibilitățile de a obține burse și multe alte infomrmații utile. Tinerii și tinerele au rămas entuziasmați și prin motivarea lor putem obține performanță.
🤩Today, America House Chișinău welcomed Luca Bujor, a 7th-grade student, from Wilton, Connecticut as a special guest at the Meet U.S. Program.
👏 This energetic, curious, and charming young man, thrilled the audience with the presentation about his school, classes, and extracurricular activities.
📲Participants also had the opportunity to test their knowledge about the U.S. Educational System by playing a trivia game.