Noutăți și evenimente

germna

In perioada 21-23 martie 2024, in Bruges, Belgia, s-a desfăşurat Seminarul eTwinning „Demokratische Partizipazion mit eTwinning” cu participare internationala a 13 ţări din Europa. Evenimetul a avut drept scop împartăşirea ideilor şi bunelor practici eTwinning, precum şi stabilirea de parteneriate educaţionale prin fondarea proiectelor eTwinning. Sesiunile au avut loc în limbele germană şi engleză, iar fiecare participant a avut oportunitatea să preia, dar să şi aplice noile cunoştinţe.

Vera Gurghiș:  „Este absolut fascinant să înveţi DIRECT din experienţa ambasadorilor eTwinning, să simţi emoţia şi bucuria reuzltatelor muncii in echipă, să aplici noi tehnici şi instrumente digitale, şi să lucrezi intr-o atmosferă atît de prietenoasă si deschisă. Acesta asistenţă profesională, dar şi încurajarea oferită, este extrem de valoroasă.”