otgon

În perioada 18-20 martie în IPLT „Onisifor Ghibu” s-a desfășurat Competiție sportivă „Tragerea otgonului”, între clasele a V-XI.

În cadrul Competiției au participat 21 clase de gimnaziu şi liceu (5A, 5B, 5C, 5D, 5E, 6A, 6B, 6C, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 10B, 11A).

Competiție sportivă „Tragerea otgonului” s-a desfășurat conform regulamentului, condițiilor de desfășurare. Componența echipelor : 6 băieți și 2 fete.  Arbitrajul a fost asigurat de profesorii de educație fizică. Competiția s-a petrecut în mod normal, fără incidente de comportament din partea elevilor.

Unele echipe au fost susținute de colegi și diriginți: Novac Daniela (5 A), Gurghiș Vera (5 B), Cernei Cristina (9 B).

În urma petrecerii competiției s-au desemnat următorii câștigători:

Etapa gimnazială clasele a 5-6-a:                       Etapa gimnazială clasele a 7-8-a:

I loc – clasa a 5 „A”                                            I loc – clasa a 8 „C”

II loc – clasa a 6 „C”                                          II loc – clasa a 8 „B”

III loc – clasa a 6 „B”                                        III loc –clasa a 8 „A”

Clasele a 9-11-a:

I loc – clasa a 9 „B”