SCHOOL label

Felicitări IPLT „Onisifor Ghibu” pentru această frumoasă realizare „eTwinning school 2024-2025” finanțat Uniunea Europeană!

Cadrele didactice din instituția noastră au o viziune clară: interesul copilului e prioritate. Misiunea noastră și tot ce facem este pentru a promova valorile general umane. Suntem deschiși oportunităților de dezvoltare personală, aplicăm metodele moderne, lucrăm diferențiat și promovăm echitatea în educație.

Am obținut certificat European de calitate pentru anul 2024-2025 în baza activităților noastre din 2023-2024. Procesul de selecție e foarte competitiv, dar am reușit. Sigur ca proiectele eTwinning implementate sunt parte componentă, dar pentru a fi școală eTwinning e nevoie să fim deschiși noilor metodologii, să ne dezvoltăm profesional și să centram educația pe elevi/eleve.

Download (PDF, Unknown)